Seminarium Duchacze

 

W tym roku akademickim swoim doświadczeniem misyjnym dzielą się misjonarze z naszej bydgoskiej wspólnoty. W styczniu spotkanie misyjne prowadził o. Marek Myśliński CSSp, który opowiadał o pracy w Senegalu. W kolejnym miesiącu takiemu spotkaniu przewodniczył br. Rafał Przybylski CSSp, dzieląc się swoim doświadczeniem z Hiszpanii i Paragwaju, natomiast w marcu o Włoszech opowiadał o. Maciej Sierzputowski CSSp. W lutym miały miejsce wyjazdy powołaniowe do: Brzeźna Szlacheckiego, Sierakowic parafii św. Marcina oraz Kamienia Krajeńskiego i Chojnic.

 

2017 w seminarium DuchaczyLuty obfitował w interesujące wizyty. 2 lutego odwiedziła nas siostra Monika. Siostra pochodzi z dalekiej Wallis i Futuny – wspólnoty zamorskiej Francji w Oceanii, a przyjechała ze względu na o. Marka Myślińskiego, z którym spotkała się w Senegalu. 25 lutego na debatę do teatru w Bydgoszczy został zaproszony duchacz pochodzący z Kamerunu o. Aurélien, który zorganizował w kościele w jego parafii w Brukseli ucztę z okazji zakończenia ramadanu dla kilkuset muzułmanów, chrześcijan i Żydów. Następnego dnia spotkaliśmy się z nim w murach naszego seminarium. W lutym też mieliśmy wizytę o. Patryka z Kenii, który reprezentując uczelnię w Tangazie w swoim kraju, przybył z konferencją o ekologii do Lublina na KUL.

 

Z okazji wspomnienia liturgicznego bł. o. Daniela Brottier (28.02) modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla całej duchackiej wspólnoty oraz o nowe powołania do Zgromadzenia Ducha Świętego, zwłaszcza do Polskiej Prowincji.